Proč (projekt) MÍT BEZVA ŽIVOT

Uznávám, že „Mít bezva život“, by chtěl každý. Podotýkám však, že tento projekt není zdaleka pro každého. Tento projekt není totiž o tom, jak nic nedělat a přitom mít to co chci. Není to návod na to, jak si sednout, zavřít oči, vyladit se do nálady, není o nic nedělání a čekání na zázrak. Není ani o tom, že si vymyslím, co mi chybí k bezva životu a pak si o tom budu snít a čekat, že to přijde odněkud z vesmíru. Vesmír je sice mocný pojem, ale my žijeme na Zemi a tady se dějí akce a reakce. Ono totiž „nic“ není bez akce a bez akce zase není (nebo je?) „nic“.

—————————————————————————————————————————————-

NUTNÁ POZNÁMKA: ČISTĚ K VŮLI JEDNODUCHOSTI PÍŠU V ŽENSKÉ FORMĚ – POKUD JSI MUŽ, PROSÍM UPRAV SI TO DO SVÉHO RODU. Omlouvám se, neumím psát v „bezpohlavní“ formě a psát všude např. rozhodnut(a), my připadá irelevantní. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

—————————————————————————————————————————————-

 

Protože čteš tento článek, věřím, že i ty chceš využít svoje zkušenosti a znalosti na cestě za svým snem. A hlavně, že jsi ochotna a rozhodnuta se po té cestě pohybovat, podle „mapy“, kterou si spolu vytvoříme. Možná si momentálně neumíš představit, jak to můžeš dokázat. Vzpomínáš, když jsme byly malé děti? Tenkrát jsme si neuměly dost dobře představit, že jednoho dne budeme umět číst. Vůbec jsme tenkrát netušily, jak to ti dospěláci vlastně dělají…Možná, jako když táta seděl v kuchyni, koukal do novin a nic neříkal. Nebo jako když, nám četli pohádky. Nebylo nám jasné, jak se to dělá. Tedy koukat jsme taky uměly, to jo – ale číst? Písmenka, slova, věty, odstavce, to byla tak trochu záhada. A přece jsme se to naučily, písmenko po písmenku, slovo po slově, větu za větou. Postupně jsme se v tom zdokonalily, takže teď už nad jednotlivými písmenky vůbec nepřemýšlíme. Prostě čteme. Je to pro nás jednoduše samozřejmost. Na začátku to, ale byla tak trochu dřina. Pamatuješ? Byla to dřina a teď je to samozřejmost.

Napadlo někdy, že k tomu, abys ses mohla mít ráda, bys potřebovala nějaký důvod? Pokud toužíš znát tajemství úspěchu a spokojenosti, povím Ti, že můžeš skutečně vědomě ovlivňovat svoje pocity a nálady, bez ohledu na to, co si právě teď o tom myslíš.

Dovol mi na úvod malé cvičení: Pokud Tě požádám, abys ses pochválila – co bude první co Tě napadne? No? Pověz… Potřebuješ, menší nápovědu? Nenapadlo Tě hned, několik důvodů i způsobů pochvaly? Nebo Tě napadla otázka: „Za co si zasloužím pochvalu?“

 Co třeba, za ten kus práce, který jsi v životě udělala, za ten kus života, který jsi statečně odžila? Až doposud to možná nebyla žádná legrace. Není to úplná samozřejmost, že jsi to zvládla až sem.

Myslím to vážně – jen si vzpomeň na své dětství, na začátky ve škole. Škoda, že tenkrát nevyšla žádná publikace typu: „Jak přežít základní školu“. Pravda, stejně jsme tenkrát, na začátku, většinou neuměly číst, možná by pomohlo, kdyby byla obrázková.

Pokud patříš spíš k ženám, které své osobní hodnoty zpochybňují a nevěří ve své vnitřní kvality, ve své schopnosti a pokud máš pocit, že to co děláš, je samozřejmost, že se to prostě dělat musí, potom se možná ptáš, jak si sama sebe můžeš vážit za ten život, který právě žiješ? Nebo si říkáš, jak můžeš být spokojená, když… (místo teček si prosím doplň svoje vlastní „blablabla“) Možná, že dokonce potřebuješ návod, na to jak se tzv. vyladit, jak být spokojená. A pokud už víš, co chceš, tak jak to zařídit, abys vytrvala až do cíle, a nevzdala to z tzv. „důležitých“ důvodů. (Mimochodem, které důvody jsou tak důležité, že si člověk může myslet, že jeho život, nebo dokonce on sám,  za to nestojí?) A taky se možná ptáš, kde na to všechno v dnešní době brát čas, sílu a energii?

ChcešTy vědět:Jak si vypěstovat vytrvalost, abys dosáhla všeho, pro co se rozhodneš? Jak odpočívat, abys měla vždy dost energie? Jak sprintovat efektivně za úspěchem, abys neztrácela zbytečně čas a sílu? Chceš získat plán, který dovede k tomu jak „Mít bezva život“? Chceš svou osobní mapu na cestu? Chceš mít svůj BEZVA ŽIVOT?

 

Jen si představ, jaké by to bylo, kdybys právě ty měla ten svůj BEZVA ŽIVOT…

Ptáš se, jestli je možné, abys ho měla? To přece záleží na tobě. Pokud jsi ochotná skutečně MÍT BEZVA ŽIVOT, tedy něco proto udělat a jít si za tím – pak jsme tu obě správně. Právě pro tebe je tady projekt MÍT BEZVA ŽIVOT.  Věřím, že je dobré ho mít. Jdeš do toho se mnou?  Tak super. Fandím Ti.

Sleduj můj blog, přihlaš se k zájemcům o bezva informace a přidej si mne na facebooku. Nebo mi prostě napiš email na [email protected]

Dagmar Kodýtková
Dagmar Kodýtková je mentální koučka (trenérka) a fanynka lidí, kteří se rozhodli jít do akce. EFEKTIVNÍ RELAXACE je její hlavní téma i styl. Prožitek, to je oč tu běží. Pomáhá lidem přestat snít a začít konat (odpočívat), díky tomu se pak mohou lépe soustředit, vytrvat ve svém "konání" a opravdově si to užít. Je zakladatelkou projektů: "RELAXUJEME EFEKTIVNĚ" a "Mít bezva život", autorkou tréninků "Chvilka pro sebe", "Uvolni své tělo", "Uvolni svou mysl" a TRÉNINK KONCENTRACE, "Mentální masáže" a dalších. Také je autorkou příručky JAK USNOUT DO 5 MINUT. A autorkou budoucího bestselleru "Můžeš MÍT BEZVA ŽIVOT". Je mj. organizátorkou Vyhlídkového běhu kolem Černé, a spoluorganizátorkou dalších sportovních událostí. Sama aktivně - vytrvale běhá. A trénuje věci, na které "fakt nemá talent", jako je hra na kytaru, nebo zpěv. Mnoholetá práce ve stresujícím prostředí automobilového průmyslu (po většinou v Managementu řízení jakosti) ji naučila: uvolnit se, soustředit se (i v kanceláři plné lidí), jednat s nespokojenými klienty, ovlivnit motivaci lidí napříč celou firmou (od výrobních pracovníků až po nejvyšší manažery a majitelé firem) a další psychologické "vychytávky" důležité pro týmovou práci na jednotlivých projektech. Díky jejímu hlasu, se můžete nechat unášet do hloubky svého podvědomí a EFEKTIVNĚ RELAXOVAT.
Komentáře