Máš toho všeho už dost?!

Vím, že to co děláš, není zrovna moc jednoduchý, že máš stále hodně prácemálo času, jsi naprosto úžasná, že to zvládáš, právě tak jak to zvládáš. Vím, že je těžký se soustředit na všechny ty věci a úkoly, který Ti každý den život připravuje, ať už ty pracovní, nebo ty domácí starosti, který člověk má. Píšu Ti proto, že mám pro tebe nástroj, ověřenou techniku, která Ti toto všechno odstraní, nástroj který Ti hodně pomůže. Pomůže Ti, abys mohla odpočívat, aby ses mohla zkoncentrovat, pomůže Ti získat víc volného času a hlavně Ti pomůže, abys všechny ty věci zvládala lépe, efektivněji a z dlouhodobého hlediska i rychleji. Pomůže ti stanovit si cíle, tzn.správné cíle a hlavně priority. Pomocí této techniky stanovíš jednoduše jasný jednotlivý kroky, uděláš si plán a hlavně ti pomůže to vydržet a dodržet jednotlivé postupy, a tím se dostaneš až tam, kam sis to naplánoval(a).

Léta jsem to dělala stejně, díky tomu jsem se naučila, jak z toho začarovaného kruhu ven. Není to jednoduché a je fakt, že je to běh na dlouhou trať.Na druhou stranu, je to velmi reálné a jednodušší, než si člověk může myslet. Každá dlouhá trať je jen otázkou času a techniky, než ji urazíš. Každá i ta nejdelší trať, má svůj cíl. Stačí každý den urazit kus cesty a ideálně si to přitom správně užívat. Ostatně nejde celkem o nic, jen o tvůj bezva život.

Je to o tom, že každý člověk vydrží být zkoncentrovanej pouze na to, co má pro něj tu největší prioritu. Díky výchově a některým zkušenostem, se nám některé priority posunuly. Člověk se po krátkém tréninku však dokáže sám za sebe správně rozhodnout, co je ta správná a největší priorita, v tu danou dobu. A taky se naučíš, pokud to náhodou neumíš, projevovat sobě-lásku a s láskou odpočívat a starat se nejen o své tělo, ale i o svou náladu, a tím i o koncentraci a vytrvalost.

Naučím tě, jak se můžeš rozmazlovat – věř, že pokud se nebudeš rozmazlovat ty osobně, tak nikdo druhej to za tebe fakt neudělá. Jo, a klidně se už teď můžeš pochválit, jestli chceš, ale i pokud nechceš, tak stejně můžeš. Pochval se, poklepej si na rameno, oslov sama sebe jménem a s velkým a hmatatelným uznáním řekni: „Si fakt borec.Gratuluju. Super!“ zasloužíš si to – už teď jsi na cestě za svým bezva životem mnohem dál, než mnohý jiní, co jen tak sedí a nadávají na život a všechno kolem, jak je u nás „dobrým“ zvykem…

Pokud se vydáš na cestu „MÍT BEZVA ŽIVOT“ získáš své sebevědomí, protože objevíš v sobě přesně ty konkrétní vlastnosti, které tě podrží na tvé cestě a ty vlastnosti,o kterých si myslíš, že tam nejsou, jsi schopná si na základě své koncentrace posílit, vybudovat a překonat případné překážky, které se ti postaví do cesty. Už teď si možná uvědomuješ, že někde uvnitř sama sebe máš odpověď na každou otázku, takže se vlastně nepotřebuješ vůbec ptát „proč?“, stačí si jen uvědomit, že na celém světě neexistuje druhý takový člověk jako jsi ty. Ano jsi naprosto jedinečná osobnost a tím i úžasná. Stejně jako je minulost úžásná tím, že už není. Ty jsi úžasná už právě tím, že jsi. A to bohatě stačí. Ikdyž máš hodně práce, ikdyž se honíš z místa na místo, pochval se a projev si velikou úctu.

Víš, za takových okolností, které ty běžně zažíváš, je vždy velice snadné zapomenout na sebe, hlavně ženským se to stává, ale často zapomenou i chlapi. Kdykoli, když je toho hodně, ale ikdyž se toho děje málo, člověk může být někdy tak koncentrovaný na to, aby bylo vše dokonalé, perfektní a bez chyby, že vlastně dokonale zapomene, že se především potřebuje postarat sám o sebe, o svý tělo, o svou energii, že potřebuje taky odpočívat. V podstatě pokud člověk chce se svým tělem něco dokázat, někam se dostat, tak se prostě potřebuje především postarat o to, aby na to měl sílu, pak to může dotáhnout do konce, protože jeho tělo ho podrží.

K tomu všemu je zapotřebí mít se svým tělem ten nejlepší vztah. Bez těla to na tomto světě prostě dost dobře nejde. Víš, že se říká „tělo je nejlepší přítel člověka?“ – Nevíš, tys to nikdy neslyšela, tak to prostě potřebuješ zažít. Zavři oči a představ si (a nebo si to klidně představ s otevřenýma očima) – jak je tvý tělo tvůj nejlepší kamarád. Můžeš se na něj ve všem, a kdykoli spolehnout. Všude půjde s tebou. Bude s tebou v dobrým i zlým. Bude se s tebou smát i plakat. A až do konce života, až do posledního tvého výdechu Tě nikdy neopustí. Na to si můžeš vsadit. Je to láska až zahrob. No uznej, že tvý tělo si zaslouží pořádný uznání, že tu celou cestu, kterou mu připravuješ absolvuje s tebou – a často v podstatě bez remcání. Prostě jde s tebou životem, stůj co stůj.

Tak už neváhej a pořádně ho obejmi. Táák hezky pěkně obouma rukama 🙂

To by pro začátek mohlo jako domácí úkol stačit. Opakuj několikrát denně a těž se na další článek – tentokrát o tom jak odpočívat. Pokud už teď tě zajímá víc, můžeš si objednat e-book „Jak mít bezva život aneb 4 kroky do cíle“, a budeš tak mezi prvními, kdo ho dostane. Tento e-book je zcela zdarma jako dar pro tebe, za odměnu, že jsi se konečně rozhoupala a hodláš svůj život vzít do svých rukou a díky tomu MÍT BEZVA ŽIVOT po zbytek svého života.

Můžeš mi taky napsat na [email protected] jak si ty představuješ svůj bezva život, a tím si zasloužíš další dáreček „něco na dobrou noc“.

Těším se na tvůj úsměv i úspěch.

Měj se bezva Dagmar Kodýtková 🙂

Dagmar Kodýtková
Dagmar Kodýtková je mentální koučka (trenérka) a fanynka lidí, kteří se rozhodli jít do akce. EFEKTIVNÍ RELAXACE je její hlavní téma i styl. Prožitek, to je oč tu běží. Pomáhá lidem přestat snít a začít konat (odpočívat), díky tomu se pak mohou lépe soustředit, vytrvat ve svém "konání" a opravdově si to užít. Je zakladatelkou projektů: "RELAXUJEME EFEKTIVNĚ" a "Mít bezva život", autorkou tréninků "Chvilka pro sebe", "Uvolni své tělo", "Uvolni svou mysl" a TRÉNINK KONCENTRACE, "Mentální masáže" a dalších. Také je autorkou příručky JAK USNOUT DO 5 MINUT. A autorkou budoucího bestselleru "Můžeš MÍT BEZVA ŽIVOT". Je mj. organizátorkou Vyhlídkového běhu kolem Černé, a spoluorganizátorkou dalších sportovních událostí. Sama aktivně - vytrvale běhá. A trénuje věci, na které "fakt nemá talent", jako je hra na kytaru, nebo zpěv. Mnoholetá práce ve stresujícím prostředí automobilového průmyslu (po většinou v Managementu řízení jakosti) ji naučila: uvolnit se, soustředit se (i v kanceláři plné lidí), jednat s nespokojenými klienty, ovlivnit motivaci lidí napříč celou firmou (od výrobních pracovníků až po nejvyšší manažery a majitelé firem) a další psychologické "vychytávky" důležité pro týmovou práci na jednotlivých projektech. Díky jejímu hlasu, se můžete nechat unášet do hloubky svého podvědomí a EFEKTIVNĚ RELAXOVAT.
Komentáře